Spotkanie z PGE 18.07

Wczoraj (18.07) w hotelu AMW w Młotach odbyło się spotkanie z Grupa PGE w sprawie elektrowni szczytowo – pompowej . Spotkanie przyniosło z sobą wiele emocji ,pozytywnych i negatywnych. Jednak zanim przejdziemy do samego spotkania ,musimy sprostować kilka spraw.

Po pierwsze wypowiedź Pani Burmistrz,która udzieliła wywiadu do Wrocławskiego radia.

„-Jesteśmy też w stałym kontakcie z [red. stowarzyszeniem] Niezatapialną Wioską Młoty. Natomiast też są mieszkańcy, którzy faktycznie mieszkają tutaj w młotach, którzy też przychodzą na spotkanie i to dosyć grupowo…”

📌Chcemy zaznaczyć iż nie jest to prawda. Pani Burmistrz na wszelkie sposoby unika pytań,które zadawane są ze strony stowarzyszenia. Na ogół zawsze odsyłając nas do inwestora ,który również zbywa nas i mieszkańców. Do tej pory nie zauważyliśmy chęci na merytoryczną rozmowę z Panią Renatą Surmą.

Po drugie wypowiedź jednego z (nie)mieszkańców Młotów.

„- Musimy to jednak podjąć z tego względu, że tu już większość mieszkańców prawie nie mieszka, a te osoby, które zabierają tutaj tak pilnie głos w pierwszych ławkach, to nie są mieszkańcy” .

📌Pan ,który jest autorem tych słów . Osobiście również w Młotach nie mieszka ,posiada we wsi dom. Przy okazji jest wystawiony na sprzedaż. Zarzucanie członkom i członkiniom naszego stowarzyszenia iż w Młotach nie mieszkają ,ale są na przykład zameldowane jak ten Pan jest dość oburzające. Nie zapominajmy o zachowaniu wobec mieszkańców okolicznych wiosek,których budowa również dotknie i wyrażają merytorycznie swoje obawy. W tym temacie wyraziła je Krystyna Kolonko ,która zmartwiona jest zmianami w mikroklimacie i skutkami budowy elektrowni . Niestety od mieszkanki , która chce budowy usłyszała iż -Nie interesuje nas to . A i dodam iż siedzieliśmy w drugim rzędzie !

Po trzecie . Pojawiają się doniesienia iż mieszkańcy Młotów chcą elektrowni.

📌Wyjaśnialiśmy to już raz,lecz jest konieczność ponowienia tego tematu. Mieszkańcy Młotów są w tym temacie podzieleni . Są osoby,które faktycznie wierzą w milion od Ministra Dworczyka zaś są również tacy ,którzy absolutnie wyprowadzić się nie chcą i wyraźnie zostało to podkreślone przez nich na spotkaniu. Pragniemy zaznaczyć iż Stowarzyszenie nie wypowiada się za WSZYSTKICH mieszkańców . Powstało z myślą o obronie Doliny Bystrzycy Łomnickiej ,oraz części tych mieszkańców,którzy głosu osobiście nie mogą zabrać więc robimy to my . Stowarzyszenie może działać w porozumieniu choćby z jedną bądź kilkoma rodzinami ,więc zarzucanie nam iż nie mieszkamy i nie mamy prawa głosu jest po prostu niewybaczalne. W bardziej jest to irytujące słysząc to od osoby , która fizycznie nie mieszka we wsi .

Link do wypowiedzi
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/132044/Co-dalej-z-elektrownia-w-Mlotach-Inwestor-spotkal-sie-z-mieszkancami?fbclid=IwAR1eJFFJnNaKdyScCurTOxYKkABLqPVOfIGhyhS_1XVoUz9blr8SGFnoCNI

Kolejna sprawa ,Grupa PGE zarzuciła dzisiaj Rzeczniczce Prasowej Patrycja Skimina kłamstwo . Dotyczyło ono tego iż żaden mail o których odpowiedzi upominała się na spotkaniu ,do nich nie dotarły . Wraz z członkiem zarządu Dariusz Mielniczek – Sołtys Mostowic i Piaskowic przedstawiliśmy dowody na to,że owe maile zostały wysłane i pewnie dostarczone. Witryna działa już od dłuższego czasu ,z przerwami technicznymi ale działa . Trafiliśmy na nią dokładnie 26.06 . Czujemy zniesmaczenie ze strony tak poważnego inwestora , zarzucającego nam rozpowszechnianie dezinformacji nie zapoznawszy się wcześniej z własną skrzynką przeznaczoną do korespondencji .

W kolejnym poście odniesiemy się do informacji z samego spotkania , projektu i innych rzeczy , które Grupa PGE potwierdziła bądź zaprzeczyła . Prosimy o cierpliwość ,lecz nie jesteśmy usatysfakcjonowani tym spotkaniem.