Portal DOBA.PL o konferencji

👉 W ratuszu w Bystrzycy Kłodzkiej działy się rzeczy, które – naszym zdaniem – nie przystawały do powagi chwili. Korytarze ratuszowe wyglądały tego dnia, jakby ktoś [kto?] obawiał się ataku terrorystycznego. Strażnicy miejscy, a każdy wyglądał niczym Rambo, rośli mężczyźni w cywilu, którym w drogę nawet nie chcieliśmy wchodzić… A wszystko dlatego, że w Sali Rajców pojawili się nie tylko dziennikarze.

👉 Kto tam zatem był? Czworo sołtysów – z Młotów, Spalonej, Wilkanowa i Nowej Bystrzycy, a nic nam nie wiadomo, żeby byli to „zadymiarze”, kilkoro aktywistów ze stowarzyszenia Niezatapialna Wioska Młoty, których poznaliśmy od najlepszej strony, jako osoby przyjazne i wyważone, choć zdecydowanie przeciwne budowie ESP. Były też inne osoby, w większości związane jednak z bystrzyckim urzędem. I tacy fighterzy jak Michał Dworczyk, poseł Marcin Gwóźdź czy minister Ireneusz Zyska mieli się ich przestraszyć?

👉 Uroczystość podpisania umowy i konferencja zostały jednak przy użyciu fortelu przeniesione dwa piętra niżej, do sali Urzędu Stanu Cywilnego. Tam, na oczach dziennikarzy, w kilka minut przemeblowano pomieszczenie i ruszyła część oficjalna. Po co to wszystko? Do niedzieli, 15 października, jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o wybory. Politycy nie chcą mierzyć się z możliwymi okrzykami niezadowolenia obywateli. Smutne tylko, że bardziej obawiają się teraz społeczników, niż przedstawicieli mediów. Takie jednak mamy czasy.

Dużo więcej w artykule , link poniżej

https://doba.pl/dkl/artykul/jest-umowa-dotyczaca-finansowania-budowy-magazynu-zielonej-energii-mloty-wkrotce-przetarg-na-wykonawce-foto-/37409/15?fbclid=IwAR1gQRMP58Wmran9Y4flRHpYdVw-OK9pUs6c6Q6RaROFhl9gWjhEJAr_0Qw