7 mit na temat budowy ESP Młoty

Mieszkańcom sąsiadujących wsi i Bystrzycy Kłodzkiej , nie zabraknie wody – FAŁSZ .

📌To, że w rzece Bystrzycy Łomnickiej ubywa wody wszyscy widzą gołym okiem . Zaś z problemem braku zasobów wodnych mierzą się na codzień mieszkańcy , miedzy innymi okolicznych wsi . Osobiście problem ten dotknęło ekoturystyczne gospodarstwo artystyka.eu, od 2014 r zmagają się z pogłębianiem studni w poszukiwaniu wody , finalnie zmuszeni zostali do wydrążenia kolejnej i pewnie nie ostatniej . Kilka lat temu w naszym regionie wystarczyło wywiercić studnie na 15 m głębokości ,obecnie trzeba nawet na 60 m .

📌Z powodu wysychania rzeki narodził się nowy pomysł , na zapełnienie dolnego zbiornika ESP

(12,68 mln m3) odwiertami głębinowymi . Takie odwierty polegają na zderzeniu kilku żył wodnych w głębi ziemi . Jeżeli dojdzie do tego , skutki będą nieodwracalne dla gminy Bystrzycy Kłodzkiej . Wtedy z brakiem wody będą mierzyć się wszyscy . Wyschną nie tylko studnie , ale też stawy , oczka wodne , strumienie i potoki . Co również mocno wpłynie na krajobraz Kotliny Kłodzkiej .

📌Teren Kotliny w dużej mierze składa się ze skał osadowych wapiennych , jeżeli gleba zostanie osuszona z wody . Możemy spodziewać się zapadlisk , a nawet zapadających się w ziemie domów .

Dlaczego o tym piszemy ? Ponieważ to problem , który dotyka nie tylko nas , mieszkańców Młotów . Ale wszystkich mieszkańców okolicznych wiosek ,a także miłośników Kotliny Kłodzkiej .