Nienazwane

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z profesorem Szymonem Malinowskim z Uniwersytetu Warszawskiego .

Artykuł niebezpośrednio o Młotach ,a o środowiskowych kosztach projektów .

W naszym przypadku wszelkich badań środowiskowych dokonuje Grupa PGE ,więc wszelkie informacje na ten temat są mocno ograniczone . Celem spółki energetycznej jest zysk a nie ochrona przyrody, dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że w raportach środowiskowych wszelkie zagrożenia będą bagatelizowane.

W okolicznych wioskach również zostaną zaburzone stosunki wodne dla mieszkańców posiadających studnie, ale też dla ponad 10.000 mieszkańców gminy Bystrzycy Kłodzka, ponieważ w Młotach znajduje się główny wodociąg zaopatrujący mieszkańców w wodę .

📌– My nie liczymy skutków zmian środowiskowych i źle obliczamy nasz wpływ na środowisko. Na przykład gdy stawiamy nową fabrykę, nie uwzględniamy w rachunku ekonomicznym tego, że zaburzymy stosunki wodne, przez co w okolicznych miejscowościach zabraknie wody, co przyniesie określone koszty – mówi prof. Szymon Malinowski .

📌-„Są dwie kwestie, które należy poruszyć – to co jest teraz i to co w przyszłości. Po pierwsze, już teraz w wielu miejscach w Polsce może zabraknąć wody. Tutaj nie mówię o wodzie w kranie, ale tej na potrzeby uprawy żywności czy przemysłu. To oznacza gwałtowny wzrost cen żywności i spadek produktywności rolnictwa”

https://biznesalert.pl/swiat-temperatura-emisje-celsjusza-srodowisko/?fbclid=IwAR2NUDyaXuGFsxxWuWQRyLuVXDTDmoxZ7XBz-v0gpNAQYqBAa8tVXat3OeY link do artykułu .