„Wolno tylko umrzeć”

‼️Wyobraźcie sobie ,że jest piątek 3 sierpnia 2001 roku . W tym dniu ukazał się artykuł w gazecie “Słowo Polskie“ ,napisany przez dziennikarkę Joannę Kasprzak pod tytułem “Wolno tylko umrzeć “ .

Artykuł powinien rozwiać wiele pomówień ,pomimo życia w ciągłej świadomości ten artykuł pokazuje jak długo mieszkańcy mierzą się z widmem elektrowni szczytowo – pompowej . I jak wiele stracili z związku z tym przedsięwzięciem .

Już w tamtych lata mieszkańcy nie byli informowani o czymkolwiek co wiązało się z budową ESP , ten stan niepewności trwa po dziś dzień ! Nadal o wszystkim dowiadują się z mediów , lub “bo ktoś , coś słyszał “ .

W 2001 roku nadal podtrzymywano ,że Młoty to idealna lokalizacja pod budowę elektrowni , jednak już wtedy inwestycja miała kosztować wiele milionów dolarów . Wtedy też przystąpiono do badań nad sensownością budowy , oraz do studium wykonalności . Analizy miały potrwać 2 lata . A w rzeczywistości ciągną się kolejne lata ,trwają do dzisiaj i cały czas podjęcie decyzji jest przeciągane w czasie.

Mieszkańcy już ponad 50 lat muszą to znosić i żyć ze strachem o swoje dobro , przywiązanie do wsi i dachy nad głową . Ten artykuł jest również świetnym przykładem tego iż mieszkańcy w żadnej kwestii nie kłamią . Nawiązuję tutaj głównie do mitu nr 2 .

📌 “Wielu mieszkańców pouciekało inni (zostało 79 mieszkańców ) może by poszli ,ale gdzie i za co ? “

Dlatego uważamy ,że czas najwyższy zakończyć to szaleństwo . Oddać mieszkańcom prawo do dysponowania własnym majątkiem , stworzyć przychylny plan zagospodarowania przestrzennego i dać wsi Młoty szanse , na rozwój i ukazanie niezwykłego piękna tego miejsca.

📣Jedno jest pewne , my się nie poddamy i będziemy walczyć o Młoty i dobro mieszkańców.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu ( jesteśmy w posiadaniu tylko takiego zdjęcia , jednak najważniejsze widać ).