Specustawa , wywłaszczenie, tryb natychmiastowej wykonalności

❌SPECUSTAWA ,WYWŁASZCZENIA ,TRYB NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI. ❌

Te trzy określenia wywołują w nas na wskroś złe emocje , obawy a nawet strach . Strach o dalsze losy Młotów i części mieszkańców , którzy nie chcą utracić swoich domów i nie chcą zostać bez dachu nad głową .

Mimo zapewnień inwestora Grupy PGE iż nie użyją specustawy ,mieszkańcy nie wierzą w to . Przecież po to została stworzona i brutalnie w nich wymierzona.

Z tym samym przyszło się mierzyć mieszkańcom gmin zagrożonych projektem CPK , skala tego projektu jest na tyle ogromna ,że zagrożonych są setki ludzi .

I to już się dzieje!!

Tym bardziej patrząc jak są traktowani ,mamy jeszcze większe obawy o dobro mieszkańców Młotów .

Tak czują się mieszkańcy między innymi Baranowa , ale nie są w tym poczuciu sami . Pozostali zagrożeni , jak również my podzielamy ich zdenerwowanie i niepewność .

📌“- Przychodzi ktoś do mnie, przystawia pistolet do głowy i mówi: Sprzedasz czy nie? Tak się czują traktowani ludzie mieszkający na terenie, gdzie ma powstać port. I to się przekłada, jak tu teraz funkcjonują rodziny od prawie 5 lat. A funkcjonują w strachu i niepewności.”

Przy okazji dowiedzieliśmy się jak w rzeczywistości wygląda “dobrowolna sprzedaż”, najprościej mówiąc . Odgórnie ustalona kwota wyceny ,albo się człowiek godzi , albo zostaje po prostu wywłaszczony . Taki wariant przedstawiła Grupa PGE na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami Młotów .

Ale najlepiej zobaczcie to sami , wczorajszy reportaż TVN UWAGA! o tym jak CPK odbiera mieszkańcom dorobek ich życia .

https://uwaga.tvn.pl/reportaze/musza-opuscic-dorobek-swojego-zycia-dobra-polski-nie-buduje-sie-na-krzywdzie-ludzkiej-st7283239?fbclid=IwAR1Smxnnlyi6bQKJuh_HsrVHdcl5ORm41RRZerUcJ1MLGgwWvTeYtEDlL60